Co je PIXEL

Co je PIXEL HOBBY?

Jedná se o jednoduchou metodu, kdy pomocí malých kostiček (pixelů) vytvoříš krásné mozaikové obrazy.

Technika je pro všechny generace od 4+

Na začátek můžeš začít jednoduchým medailonkem a postupem času se dostaneš na tvoření realistických obrazů.

Základové desky, velikost a barvy pixelů

V jednoduchosti je krása a síla tvoření s pixely. Stačí základová deska a k ní kostičky Pixel nebo Pixel XL.

Pixel XL

Pixel XL je vhodný pro děti od 4 do 99 let a má velikost 5 mm. Není potřeba žádné lepení ani žehlení. Pixel XL jsou opakovaně použitelné. Pixel XL neobsahuje žádné toxické látky. Pixel XL je vyroben udržitelným způsobem. Pixely lze na desky pokládat ručně. Vzhled: mírně lesklá barva, 37 barev

Pixel

Klasické pixely, doporučený věk 6+, velikost 2,5mm Není nutné žádné lepení ani žehlení  Pixel neobsahuje žádné toxické látky Pixel je vyroben udržitelným způsobem Pixely se obvykle umisťují na základní desku pomocí pinzety. Vzhled: matná barva, 314 barev

Základové desky

Na každou desku lze použít Pixel i Pixel XL. Existují čtyři různé typy základových desek. Takzvané medailonky/klíčenky, malé (6x6cm) a velké (12x12cm) čtvercové základní desky. Velké obdélníkové (10x12cm) panely se většinou používají pro větší obrázky. Základní desky se mohou spojit a vytvořit velký obrázek. 

Udržitelnost - ekologie

Klasické pixely i velké XL pixely jsou vyrobeny z 94 % z přírodních surovin (cukrová třtina). Všechny suroviny jsou 100% recyklovatelné a udržitelné.

Všechny produkty Pixelhobby jsou absolutně bez toxických složek.

Velké obrázky

Jak funguje "pixelace" velkých obrázků? Jak víte, kam která barva pixelu musí být umístěna, aby z toho nakonec byl velký obrázek?

K obrázkům dostanete šablony se symboly, které představují různé barvy. 

Celá pixelová kresba je rozložená na menších částí podle velikosti základové desky. Každá šablona se skládá ze 4 různých symbolů: X, čtverec, kruh a trojúhelník.

Tyto symboly odpovídají číslům barev na zadní straně každé podložky s pixely.

Položíte průhlednou základní desku na šablonu. Tímto způsobem můžete přesně vidět, kam umístit barvu jednotlivých pixelů, aniž byste museli počítat mezery. Pixely můžete na základní desku nalepit ručně nebo pomocí pinzety.

Potom vyměňujete šablony pod podložkou, dokud není obrázek hotový. 

Vlastní nápad nebo fotografie

Pokud jste již zkusili nějaký z 1000 obrázku z databáze PixelHobby. Tak jako další krok máte možnost vytvořit vlastní obrázky z fotografii nebo ručně malovaných kreseb. V aplikaci od PixelHobby si stačí načíst Vaši fotografii, zvolit velikost výsledného obrázku a program vám vygeneruje šablony a seznam materiálu pro vytvoření Vaší originální mozaiky.

Jako další možnost máte možnost vyzkoušet aplikaci, kde si pixel po pixelu vytvoříte vlastní motiv pro tvoření.


Další inspirace a nápady

V sekci INSPIRACE pro Vás připravuje nápady jak využít pixel a užívat si pohody při tvoření dlouhé hodiny.